Gimnazistai – nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatai

Filmų grupė
I vieta – Erilė Šliupaitė (IGD klasė), Erikas Žilvytis (IGD klasė), Mintė Navickaitė (IGC klasė). Mokytojos Asta Mazūraitė ir Žyginta Ivanavičienė.
Rašinių grupė
II vieta – Rasa Griciūtė (IIIGA klasė). Mokytoja Asta Mazūraitė.
II vieta – Jonas Benediktas Šličius (IIGD klasė). Mokytojos Raimonda Rumbinaitė ir Violeta Laurutienė.
III vieta – Pijus Milašius (IVGB klasė). Mokytoja Raimonda Rumbinaitė.
Nugalėtojų sąrašas https://bit.ly/3WiApE9
Šiais metais konkurse dalyvavo 910 mokinių iš Lietuvos ir lietuviškų mokyklų užsienyje. 5–12 klasių mokinių kūryboje įprasminama dramatiška XX a. Lietuvos istorija: tremtys, Holokaustas, partizaninis karas, neginkluotas pasipriešinimas, 1991 m. sausio įvykiai, R. Kalantos žūties metinės.
Iš viso sukurti 753 darbai: piešiniai (553), maketai (44), rašiniai ir eilėraščiai (73), filmai (31), fotografijos ir prezentacijos (24), dainos (28).
Nacionalinio mokinių kūrybos darbų konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatų ir jų mokytojų apdovanojimų renginį Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras organizuoja kartu su Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu prie Krašto apsaugos ministerijos, Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija.
Gimnazijos laikraščio „KLIGietis” inf.