Lietuvos mokinių technologijų olimpiada „Kūrybos virusas 2026“

Šių metų gegužės 15 d. Vilniaus kolegijos Menų ir dizaino fakultete, Agrotechnologijų fakultete bei Vilniaus statybininkų rengimo centre vyko Lietuvos mokinių technologijų olimpiada „Kūrybos virusas 2026“, į kurią atvyko dalyviai ir jų mokytojai iš visos Lietuvos. Olimpiadoje dalyvavo 125 mokiniai ir apie 100 mokinius rengusių mokytojų. Olimpiados atidarymo metu dalyvius sveikino ir linkėjo sėkmės Vilniaus kolegijos Menų ir dizaino fakulteto dekanė dr. Birutė Žygaitienė. Taip pat visus dalyvius sveikino ir pasidžiaugė patekus į finalą Lietuvos technologijų mokytojų asociacijos prezidentas Henrikas Vaišvila. Mūsų rajonui atstovavo 3 mokinės, tarp jų dvi mūsų mokyklos gimnazistės Akvilė Pociūtė (IA klasė) ir Aurelija Pociūtė (IIID klasė). Mokinės vežė namų darbų patiekalus parodai, kuriuos eksponavo Vilniaus kolegijos Menų ir dizaino fakultete. Po olimpiados atidarymo mokiniai vyko į užduočių atlikimo vietas, kur keturias valandas susikaupę įgyvendino savo kūrybines idėjas, kurias vėliau pristatė vertinimo komisijai. Olimpiados uždarymo metu savo pasirodymais dalyvius džiugino Vilniaus kolegijos Menų ir dizaino fakulteto studentės. Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos diplomais ir medaliais buvo apdovanoti įvairių amžiaus ir veiklos grupių olimpiados nugalėtojai. Mūsų mokyklos IA klasės mokinė Akvilė Pociūtė 9–10 (I–II gimnazijos) klasių mitybos veiklos grupėje laimėjo III vietą. Rėmėjų specialiais prizais ir nominacijomis buvo apdovanojami meniškiausi ir labiausiai pavykę namų darbų kūriniai. Mūsų gimnazijos IIID klasės mokinė Aurelija Pociūtė su savo kurtais macarons pyragėliais „Pavasaris“ pelnė VDU įsteigtą specialųjį prizą. Mokines ruošė ir lydėjo į olimpiadą technologijų mokytoja metodininkė Alina Gricienė. Ši olimpiada mokinėms buvo kupina iššūkių, naujų atradimų, patirčių ir gerų įvertinimų. Sveikiname ir džiaugiamės jų laimėjimais.

Technologijų mokytoja metodininkė Alina Gricienė