Lietuvos moksleiviai dalyvavo debatuose Estijoje

Balandžio 25–28 dienomis Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos IIIG klasių mokiniai Livija Staponkutė, Austėja Svirskytė, Pijus Ringys ir Samanta Pilvelytė dalyvavo ESTMUN2024 – Jungtines Tautas simuliuojančiuose debatuose Estijoje. MUN (angl. Model United Nations) – edukacinė konferencija, kurioje mokiniai turėjo nepakartojamą galimybę keturioms dienoms tapti Jungtinių Tautų diplomatais ir atstovauti galbūt iki šiol mažai pažintai šaliai.

Simuliacijų metu dalyviai diskutavo, bandė priimti realius ir veiksmingus sprendimus, kūrė rezoliucijas, padėsiančias spręsti globalius iššūkius, nagrinėjo tarptautiniam saugumui kylančias grėsmes, diskutavo žmogaus teisių klausimais. Šie užsiėmimai ugdė globalų pilietiškumą, tarpkultūrinį supratimą. Livija dirbo DGC komitete (angl. United Nations Department of Global Communications) ir nagrinėjo jaunimo įsitraukimo į darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimą iššūkius ir galimybes; Pijus ir Austėja – CND komitete (angl. United Nations Commission on Narcotic Drugs), jie sprendė pasaulinę opioidų krizę kovojant su nelegalia narkotikų prekyba ir diskutavo apie visuomenės sveikatos iniciatyvų skatinimą; Samanta  atstovavo spaudos komitetą (angl. Representatives of Press), kuriame didelis dėmesys buvo skirtas temai „Žiniasklaidos etika ir atskaitomybė pranešant apie pasaulines krizes“.

Aštuoni ypatingai pasižymėję moksleiviai apdovanoti diplomais, iš kurių net 4 buvo skirti Lietuvos dalyviams, net du  įteikti Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazistams: Pijui Ringiui – geriausio delegato diplomas (angl. Best Delegate), Livijai Staponkutei – diplomas už geriausiai parengtą poziciją (angl. Best Position Paper).

Džiaugiamės nepakartojama galimybe dalyvauti ESTMUN2024 renginyje kartu su Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato Švietimo programų vadove, ASPnet koordinatore Lietuvoje Dalia Stabrauskaite, Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos, Vilniaus Žemynos ir Šiaulių Didždvario gimnazijų mokytojais ir mokiniais.

Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija

https://www.unesco.lt/archives/6455

https://www.facebook.com/UNESCO.LT/posts/pfbid0uvvbVSmLeyjscSpdAqUvZBsnnyCAVvDvU8iRekgRRtUwYNWXiGSgUjVqrLXctoByl

 

“Estonian Model United Nations”

https://www.facebook.com/estonianmodelun