Vyko KLIG stovykla

Paskutinėmis gegužės mėnesio dienomis Ventos vingyje, upės dešiniajame krante, Šilelių miško vakariniame pakraštyje, stovyklavo I–IIIG klasių mokiniai. Ir nors oras iš tiesų nelepino, pasitvirtino posakis, kad nėra blogo oro, o yra tik bloga apranga. Visus atvykusius pasitiko stovyklos organizatoriai, savanoriai. Stovyklautojus pasveikino gimnazijos direktorė Dalia Tamoševičiūtė. Ji palinkėjo patirti malonių įspūdžių, pabendrauti ir, žinoma, gerai praleisti laiką.

Pirmoji veikla, į kurią noriai įsitraukė gimnazistai, buvo pirmosios pagalbos mokymai, kuriuos organizavo Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Mokėti suteikti pagalbą išties svarbu. Aktyvaus mokymo metu mokiniai sužinojo apie pirmos pagalbos teikimą, kada ją reikia teikti, kaip ją reikia atlikti ir kokių veiksmų imtis, jei atsitiktų nelaimė ir būtų reikalinga pagalba. Norintys galėjo praktiškai  atlikti pradinį gaivinimą ir taip įgyti ar sustiprinti praktinius gaivinimo įgūdžius, padėsiančius suteikti pirmąją pagalbą įvykus realiai nelaimei. Po pirmosios pagalbos mokymų vyko įvairios veiklos: mokiniai žaidė stalo žaidimus, šoko, muzikavo, ieškojo stovyklos draugo, paslėptų žodžių. Meno mėgėjai mėgavosi piešimu ant kūno.

Po pietų prasidėjo sporto estafetės. Džiugu, kad šiemet pirmą kartą dalyvavo ne tik mokinių ir mokytojų, bet ir tėvų komandos. Beje, tėvai sudarė ne tik atskirą komandą, bet dalyvavo kartu ir su savo vaikų komandomis. Susumavus šešių estafečių rezultatus paaiškėjo, kad pirmą vietą, surinkusi 51,5 taško, iškovojo IIGB klasės komanda, kurią sudarė Jelizaveta Terechova, Eugenijus Terechovas, Lidija Terechova, Emilija Urbietytė, Ema Griciūtė, Gabrielė Lapukaitė, Arnas Barauskas, Rokas Prazauskis, Ernestas Staradumskis, Modestas Andruška. Klasės vadovė Dalia Klinauskienė. Direktorės Dalios Tamoševičiūtės vedama mokytojų komanda, kuriai atstovavo Dalia Tamoševičiūtė, Jurgita Butnorienė, Žyginta Ivanavičienė, Daiva Ambrožienė, Tomas Tarasevičius, Rolandas Tamošaitis, Antanas Gricius, Edvinas Daunys, surinko 41 tašką ir iškovojo antrą vietą. Surinkusi 39,5 taško trečia liko IGC klasės komanda (Kristina Andrijauskienė, Neilas Grigaliūnas, Kornelija Andrijauskaitė, Estrėja Joniškytė, Austėja Domkutė, Deimantas Lukoševičius, Eismantas Rugienis, Vidas Bulkšas). Klasės vadovė Žyginta Ivanavičienė. Prizininkai apdovanoti medaliais. Apdovanojimų metu paskelbtas 2021–2022 m. m. geriausių sportininkų dešimtukas.

Nors pliaupė lietus, liepsnojo laužas. Vieni šoko lietuje, kiti žaidė įvairius žaidimus ar kitaip smagiai leido laiką, pasinaudodami galimybe sušildyti savo širdis naujų ar jau laiko patikrintų draugų būryje.

 

Informacija paruošta pagal IIGB klasės mokinės Lidijos Terechovos ir fizinio ugdymo mokytojo Juozo Savicko pateiktą medžiagą