Apie DofE programą

Nuo 2017 metų Lauryno Ivinskio gimnazija įgyvendina „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinę programą siekdami įtraukti jaunuolius į aktyvią neformalią veiklą, suteikti galimybę labiau pažinti save bei esančius šalia žmones, ugdyti savarankiškas ir atsakingas asmenybes bei padėti racionaliai planuoti savo laiką. DofE programa – tai iš Edinburgo (Jungtinė Karalystė) atkeliavusi asmeninio tobulėjimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose, dirbančiose su 14–24 metų jaunimu. Įgyvendindami šią programą, mes skatiname vystyti mokinių asmeninę, socialinę, komunikavimo, pažinimo, iniciatyvumo ir kūrybingumo kompetencijas.

Nauda dalyviams

Dalyvaudami DofE apdovanojimų programoje jaunuoliai išsikelia individualius asmeninio tobulėjimo tikslus ir laisvalaikiu siekia juos įgyvendinti. Mūsų gimnazijoje programą vykdo 2 žmonės – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma Žukauskienė ir fizinio ugdymo mokytoja Juventa Katkutė. Žygių programos daliai vadovauja DofE žygių instruktorius  – Gediminas Jonuškis. Pagrindinis DofE vadovo tikslas – patarti ir padėti vertinti pokyčius ir asmeninį tobulėjimą, palaikyti, jei trūksta motyvacijos ar įgyvendinant tikslus pasitaiko klaidų. Programa pagal amžių yra skirstoma į tris pagrindinius lygius (bronzos, sidabro ir aukso), kuriuos įgyvendinus gaunamas įgūdžių ir nuopelnų įvertinimo sertifikatas kartu su lygio ženkleliu. Šios programos sertifikatas yra pripažįstamas tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse.

Dalyvaujant DofE programoje jaunam žmogui suteikiamos galimybės:

  • Susirasti naujų draugų;
  • Mokytis tolerancijos;
  • Išbandyti naujas veiklas;
  • Geriau susipažinti su savo stiprybėmis ir silpnybėmis;
  • Patirti nuotykių;
  • Pasiruošti tolimesniems gyvenimo etapams.

DofE apdovanojimai yra ypač vertinami darbdavių, nes parodo jaunuolių gebėjimą motyvuoti save, mokytis iš patirties bei efektyviai planuoti savo veiklą.

Plačiau apie programą Lietuvoje: www.dofe.lt